Redakce České galerie zaměstnává lidi znevýhodněné na trhu práce, nabízí jim příležitost uplatnit svoje vzdělání a talent v kultuře. Současně podporuje tvůrce, kteří mají zkušenost s duševním onemocněním, prezentací jejich děl a příběhů ve Skupině F. Již 20 let vydáváme tištěný přehled výstav výtvarného umění, který je zdarma k dispozici v kavárnách a galeriích. V roce 2017 jsme otevřeli zpravodajský a recenzní portál www.ceskegalerie.cz. Prosazujeme zájmy lidí se zdravotním znevýhodněním a vzděláváme veřejnost v oblasti destigmatizace, propojujeme témata duševního zdraví a výtvarného umění, pořádáme přednášky, besedy, výtvarné dílny a autorská čtení. Účastníme se celorepublikové kampaně Týdny pro duševní zdraví. Redakce České galerie je součástí neziskové organizace Fokus Praha, která již téměř 30 let podporuje lidi se zkušeností s duševním onemocněním. Tím, že nás podpoříte, přispějete na udržitelný chod redakce České galerie a realizaci výstav a doprovodných programů Skupiny F. Cíl: 100 000,-Kč Srdečně děkujeme!!!  Fokus Praha, z.ú. Praha www.fokus-praha.cz

analogovy instagramPrvní letošní výstavou v galerii Vysoké školy umělecko průmyslové v Praze je projekt kreativní skupiny OKOLO. Její členové Adam Štěch, Jan Kloss a Matěj Činčera sklidili úspěch na londýnském Design Festivalu a nyní své dílo představují českému publiku. Pocta detailu: design jako svébytná součást modernistické architektury a interiéru je interaktivní expozice a bude zdarma přístupná do 17. února 2018. Otevřeno je od pondělí do soboty mezi 10 a 18 hodinou.První letošní výstavou v galerii Vysoké školy umělecko průmyslové v Praze je projekt kreativní skupiny OKOLO. Její členové Adam Štěch, Jan Kloss a Matěj Činčera sklidili úspěch na londýnském Design Festivalu a nyní své dílo představují českému publiku. Pocta detailu: design jako svébytná součást modernistické architektury a interiéru je interaktivní expozice a bude zdarma přístupná do 17. února 2018. Otevřeno je od pondělí do soboty mezi 10 a 18 hodinou.

IMG 20180104 182841Na London Design Festival 2017 o počinu českých designérů informovala renomovaná média a ohlas vzbudil i mezi odborníky. Autoři častěji prezentují svá díla v zahraničí, ale pro Jana Klosse a Matěje Činčeru je UMPRUM jejich domovská půda a alma mater. Výstava se odkazuje k heslu Bůh je v detailu, které měl pronést slavný architekt Ludwig Mies van der Rohe.

Adam Štěch dvanáct let cestuje po světě a dokumentuje architektonické unikáty z období moderny (20. - 80. léta dvacátého století). Pořídil snímky z Austrálie, Japonska, Argentiny, Mexika, USA i celé Evropy. “Jsem fascinován bohatostí globálního modernismu, který v každé zemi získal specifické formy. Detail přitom architekturu spojuje pod jednotným uměleckým konceptem,” říká autor. Jeho práci předcházelo mnoho času výzkumu. V terénu pak nachodil třeba dvacet kilometrů denně.

Fotografie jsou rozlišeny do čtyř skupiny - nábytek, svítidla, dynamické a statické prvky. Dynamické mohou být například dveře a statické zábradlí. Jednotlivé karty s fotografiemi je možné vyjmout, prohlížet i přemísťovat. “Instalace je něco mezi pracovním stolem a analogovým Instagramem. Je to vlastně taková hrabárna, kde člověk se musí sám prokousávat k tomu co ho zajímá,” popisuje další z autorů.

V průběhu ledna by měly proběhnout dvě komentované prohlídky.