Leonardium / Objevárium – Leonardo: 16.3. – 5.4.2018: STARTUJEME! / 6.4. – 30.6.2018: LETÍME!  Leonardium / Objevárium – Leonardo: 16.3. – 5.4.2018: STARTUJEME! / 6.4. – 30.6.2018: LETÍME!
Galerie Malostranská beseda, Malostranské náměstí 21, Praha 1 
16. březen 2018 - 30. červen 2018

http://www.malostranska-beseda.cz/cs/galerie/aktualni-vystava/leonardium-objevarium-leonardo-163-542018-startujeme-64-3062018-letime.html

Vážení přátelé interaktivity a génia mistra Leonarda da Vinci

opět si Vám dovolujeme nabídnout návštěvu interaktivní výstavy, tentokrát jde o Leonardium v Malostranské besedě. Přijďte rozvíjet tvořivost, hravost a fantazii svých žáku i svou, a to díky mnoha zvukovým, optickým a kinetickým nástrojům vytvořených na základě fantazie a plánků mistra Leonarda da Vinci.


Záměr výstavy
Trámy Galerie Malostranské besedy hrou dostaly nový kabát, aby jejich návštěvníci mohli pronikat do tajů nevšední interaktivní výstavy inspirované odkazem malíře, sochaře, architekta, přírodovědce, hudebníka, spisovatele, vynálezce a konstruktéra Leonarda da Vinci. Neopisujte dané pravdy. Staňte se Leonardem da Vinci a vžijte se do kůže vynálezce, který se nechá inspirovat vším, co kolem sebe vidí.

Základní popis výstavy
Budete se bavit a přitom poznávat
Program atraktivní výstavy dává dětem šanci ponořit se do říše da Vinciho vynálezů, umění a vědecké práce, ale nejen to. Malí i větší návštěvníci se budou moci vypravit také do světa fantazie v prostoru ke hraní, který umělecky a imaginativně interpretuje Leonardovu mysl.

Namalujte Monu Lisu a jezděte v tanku
První část programu děti stráví v prostoru výstavy Objevárium: Leonardo. Zde dostanou mimo jiné možnost vyzkoušet si načrtnout Leonardovy kresby, manipulovat s modely Leonardových vynálezů, hrát si v jeho válečném tanku, postavit přenosný most, digitálně přetvořit vlastní tvář do podoby Mony Lisy či sestavit anatomické modely.

Staňte se vynálezcem
V rámci druhé části programu bude na Leonarda v každém z návštěvníků čekat Leonardium , otevřený prostor pro tvoření a vynalézání, vybavený množstvím různých materiálů, kde si každý může procvičit svou vlastní kreativitu a konstruktérské dovednosti. Leonardium je prostor inspirovaný da Vincim a vytvořený podle modelu kutilské laboratoře (TinkeringLab) světově proslulého muzea Exploratorium v San Franciscu.

Lektorské programy
K aktuálním interaktivním výstavám připravuje Malostranská beseda tradičně nabídku programů pro školy. Programy jsou koncipovány hravou formou, využívají metody prožitkového a situačního učení a mají za cíl přiblížit dětem srozumitelnou formou téma výstavy.

Výstava začíná 16. března 2018 a potrvá do 30. června 2018
Otevírací doba: 10.00 – 18.00 hod.
Pro školní skupiny a skupiny MŠ je otevřeno od 9.00 hod, a to po předešlé rezervaci.
Výstava je vhodná pro děti od tří let.

Více o výstavě na: www.leonardium.cz

 

 

Galerie Malostranská beseda