Petr Kadlec: Music in images / Images in music  Petr Kadlec: Music in images / Images in music
Leica Gallery Café, Školská 28, Praha 1 
29. srpen 2018 - 29. říjen 2018

https://www.lgp.cz/cz/o-nas/kavarna.html


 

“Před 3 roky jsem byl osloven Českou filharmonií, abych pro ni fotograficky zdokumentoval výroční 120. sezónu. Byla to pro mne velká výzva, protože s focením vážné hudby jsem do té doby neměl žádné zkušenosti. Kromě koncertů jsem začal fotit vše co s filharmonií souvisí; seznamoval jsem se s prostředím orchestru a snažil se dostat „pod kůži“ lidem, kteří společně hrají v tomto velkém hudebním tělese. Chtěl jsem také zachytit genius loci Rudolfina- místa, v němž vznikají týden co týden hudební svátky v podobě koncertů. Každému z nich předchází několikadenní martyrium zkoušek a vyladěníkonečné podoby koncertu do posledního detailu. 

Výsledkem této roční práce je kniha Česká filharmonie 120. sezona. Fotografie z koncertů jsou proloženy příběhy ze zákulisí, zkoušek a zájezdů. 

V České filharmonii fotím dodnes a nedávno jsem začal pracovat na portrétech jednotlivých členů orchestru. Chtěl bych je ukázat jejich posluchačům i z jiného úhlu pohledu, tak jak je většinou neznají. Jako lidi, kteří mají kromě hudby i jiné zájmy, své rodiny a lidské příběhy. V Leica Gallery Prague vystavuji první sérii tohoto projektu: soubor Hudba v obrazech / Obrazy v hudbě, který je portréten Ondřeje Balcara, vynikajícího kontrabasisty ČF, jehož svět nezaplňuje pouze hudba, ale také vizualní umění, zejména malba, které se věnuje ve chvílích kdy odloží svůj kontrabas. Ani ve svých obraze však neopouští svět hudby, která je mu často v jeho tvorbě velkou inspirací."                                                                                                                  

Petr Kadlec  (1959) se narodil v Praze. Je zakládajícím členem skupiny 28mm která se věnuje dokumentární fotografii. (www.28mm.cz)  Kromě dokumentární fotografie se věnuje fotografii hudby, kde propojuje hudební složku obrazu s prvky dokumentu.

 

Leica Gallery Café