Nová vizuální identita GHMP 

Nová vizuální identita GHMP
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác, Karlova 2, Praha 1 
22. září 2017 - 7. říjen 2017

Praha 1, Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác

Galerie hlavního města Prahy vyhlásila v dubnu 2017 otevřenou soutěž pro grafické designéry. Vítěz veřejné dvoukolové soutěže se stane autorem vizuální identity jedné z nejvýznamnějších výstavních institucí v České republice. Z 90 návrhů, které do soutěže zaslali grafičtí designéři, designérská studia i marketingové agentury, do finále po anonymním hodnocení poroty postoupili studio ReDesign >, Anymade Studio > , Tomáš Nečas >, studio Petrohrad > a Jan Slabihoudek >. Výstava představuje vítězný návrh, finalisty i všechny přihlášené práce. 

O finalistech rozhodne odborná porota složená ze zástupců galerie a odborníků z oblasti designu. Nezávislou část poroty tvořil grafický designér a pedagog VŠUP Petr Babák, grafická designérka Adéla Svobodová, grafický designér a autor vizuální identity Slovenské národné galérie Branislav Matis, teoretička a kritička designu a architektury Karolína Jirkalová, manažerka a spoluzakladatelka značky Papelote Denisa Havrdová a teoretička designu a ředitelka organizace CZECHDESIGN Jana Vinšová. 

Za Galerii hlavního města Prahy usedla v komisi její ředitelka Magdalena Juříková, hlavní kurátorka Hana Larvová, vedoucí PR a marketingového oddělení Michaela Vrchotová, marketingová specialistka Lucie Jamníková a vedoucí Oddělení obchodu, investic a správy budov Miroslav Koláček.

vyhlašovatel soutěže
Galerie hlavního města Prahy

organizátor a odborný garant soutěže
CZECHDESIGN

 

Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác