Leonardo - Zažijte mistrovské dílo 

Leonardo - Zažijte mistrovské dílo
Národní galerie Londýn 
9. listopad 2019 - 12. leden 2020

Londýn, Národní galerie

 

Galerie se stává malířským ateliérem, imaginární kaplí a experimentem o velikosti místnosti v této impozantní výstavě, která vás provede myslí Leonarda da Vinci, abyste mohli na vlastní kůži prozkoumat jeho mistrovské dílo „Panna ve skalách“.

Co zažijete:

Tajemství Leonardova mistrovského díla jsou odhalena ve čtyřech odlišných prostorech. Každý prostor vás zve k tomu, abyste se podívali na „Pannu ve skalách“ novým způsobem.

Leonardova mysl:

Začněte svou cestu v krajině naplněné myšlenkami a nápady Leonarda da Vinci.

Studio:

Objevte tajemství, která může odhalit věda a konzervátorské umění. Prostor Studia zahrnuje projekci, v níž odkryjete záhady toho, jak byla „Panna ve skalách“ namalována, a odhalí vám ztracenou kompozici skrytou pod vrchní malbou.

Světelný a stínový experiment:

Zúčastněte se experimentu o velikosti místnosti a objevte dramatické efekty světla a stínu v kompozici Leonardovi „Panny ve skalách“.

Imaginární kaple:

Na konci vaší cesty se setkáte s originálním mistrovským dílem umístěným na stěnách imaginární kaple, abyste mohli přemýšlet o tom, jak by se „Panna ve skalách“ vyjímala v původním umístění jako součást propracovaného oltáře.

Národní galerie Londýn