Redakce České galerie zaměstnává lidi znevýhodněné na trhu práce, nabízí jim příležitost uplatnit svoje vzdělání a talent v kultuře. Současně podporuje tvůrce, kteří mají zkušenost s duševním onemocněním, prezentací jejich děl a příběhů ve Skupině F. Již 20 let vydáváme tištěný přehled výstav výtvarného umění, který je zdarma k dispozici v kavárnách a galeriích. V roce 2017 jsme otevřeli zpravodajský a recenzní portál www.ceskegalerie.cz. Prosazujeme zájmy lidí se zdravotním znevýhodněním a vzděláváme veřejnost v oblasti destigmatizace, propojujeme témata duševního zdraví a výtvarného umění, pořádáme přednášky, besedy, výtvarné dílny a autorská čtení. Účastníme se celorepublikové kampaně Týdny pro duševní zdraví. Redakce České galerie je součástí neziskové organizace Fokus Praha, která již téměř 30 let podporuje lidi se zkušeností s duševním onemocněním. Tím, že nás podpoříte, přispějete na udržitelný chod redakce České galerie a realizaci výstav a doprovodných programů Skupiny F. Cíl: 100 000,-Kč Srdečně děkujeme!!!  Fokus Praha, z.ú. Praha www.fokus-praha.cz

Karel Rossí a Sebastian Kitzberger 

Karel Rossí a Sebastian Kitzberger
Galerie Crears, Nábřeží Dukelských hrdinů 442, Rožnov pod Radhoštěm 
22. květen 2019 - 22. červen 2019

Rožnov pod Radhoštěm, Galerie Crears

Společná výstava  Karla Rossí (malba) a Sebastiana Kitzbergera (sklo).

Karel Rossí se narodil roku 1955 v Brně. V letech 1971 - 1975 studoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti a poté v letech 1975 - 1980 Akademii výtvarných umění v Praze u profesora Karla Součka. Samostatně vystavuje od roku 1981, a to v různých městech v Česku i v Evropě. Pracuje na Vysočině a je členem výtvarné skupiny „Položená osmička“. Věnuje se malbě krajin a zátiší, které vytváří staromistrovskou technikou. Jeho plátna vyprávějí složité příběhy, do reálné krajiny zasazuje transcendentní děje a probouzí divákovu fantazii.

Sebastian Kitzberger se narodil 22. 12. 1992 v Rožnově pod Radhoštěm. Sebastian Kitzberger je mladý umělec, který se věnuje tvorbě skla. V letech 2012 - 2018 studoval na pražské UMPRUM, pod vedením Ronyho Plesla v Ateliéru skla. Rukopis Sebastiana Kitzbergera je specifický – do jeho práce se promítají klasické dekorační techniky doplněné moderním tvaroslovím a barevností. Dekorativní broušení je dokonale řemeslně zvládnuté. Preciznost a neobvyklost Sebastianovy práce mu získala několik významným ocenění. Získal Cenu Designblok Talent Card a také představil na Prague design week, spolu se Štěpánem Smetanou, ručně foukaná a broušená svítidla. V současné době žije a tvoří střídavě v Praze a Rožnově p.R.

 

Galerie Crears