Ondřej Strnadel - Proměny 

Ondřej Strnadel - Proměny
Galerie Kaple, Komenského 30, Valašské Meziříčí 
13. únor 2019 - 5. duben 2019

Valašské Meziříčí, Galerie Kaple

galerie.kzvalmez.cz/vystavy/aktualni/vernisaz-0602-2018-v-1800-hod/#.XFoDEfZFw1U


Kurátor výstavy Leszek Wojaczek

Ondřej Strnadel se narodil roku 1979 ve Valašském Meziříčí. Práce se sklem byla v jeho rodině tradicí, věnoval se mu totiž celý svůj život jeho otec v místních sklárnách. Od roku 1993 autor začal studovat na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské ve Valašském Meziříčí. Po studiu na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci studoval v Ateliéru Průmyslového designu pod vedením profesora Pavla Škarky na Fakultě multimediálních komunikacna Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

V současné době pracuje jako pedagog v Ateliéru Design skla Fakulty multimediálních komunikací na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíněna a učí na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské ve Valašském Meziříčí.

Své především z geometrických tvarů kruhu nebo oválu vycházející objekty oživuje rafinovanými deformacemi. Sklo v pevném stavu si díky nim stále uchovává magický půvab své žhavé tekuté duše. Žije a tvoří ve Valašském Meziříčí a obci Bystřička. Realizoval skleněné plastiky pro významné české skláře, například pro Vladimíra Kopeckého, Jiřího Šuhájka a další. Je zastupován pražskou galerii Kuzebauch. Ondřej Strnadel vystavoval ve Francii, Německu, Polsku, Bulharsku, Slovensku, Nizozemí a Itálii. Spolupracuje s Fakultou umění Ostravské univerzity.

Autor je laureátem Ceny za Design a Čestného uznání Ricardo Hoineff, Umění a řemeslo ve skle v roce 2012. V roce 2018 získal Bavorskou státní cenu v sekci Meister der Moderne v Mnichově.

Strnadel je aurorem trofeje pro jezdce na pódiových místech a vítěze Poháru konstruktérů Brněnské Grand Prix v závodech motocyklů.

Galerie Kaple